RECENZE: Udělejte radikální řez - Jillian Michaels


Název: Udělejte radikální řez
Originální název: Making the Cut
Autor: Jillian Michaels
Nakladatelství: ANAG
Překlad: Ing. Petra Poislová
Počet stran: 276
Rok vydání originálu: 2014
První vydání v ČR: 2014

Anotace: Už jste slyšeli, jak Jillian změnila životy lidí díky svým předchozím knihám Ovládněte svůj metabolismus a Vyhrajte boj o štíhlé tělo – proč by tedy nemohla změnit i ten váš?

Odhalte tajemství krásného a zdravého těla
Jste ve formě, ale stále vám zbývá shodit posledních deset až dvacet kilogramů? Máte v kalendáři poznamenanou akci, na které chcete zazářit již bez přebytečných kilogramů? Nebo pouze chcete zjistit, jaké by bylo mít to nejlepší tělo, jaké jste kdy měli?
Potom potřebujete objevit to, co miliony čtenářů Jillianiných předchozích knih už dávno vědí!

*****

Kdo by neznal autorku knihy Udělejte radikální řez a ženu z obálky, Jillian Michaels. Světoznámá fitness trenérka a mentorka už na český trh přichází s třetí knihou zaměřenou na zdravý životní styl, přičemž by se dalo říct, že na sebe každá kniha navazuje. Kniha Vyhrajte boj o štíhlé tělo je primárně určena začátečníkům. Ovládněte svůj metabolismus je naopak příručka o zdravém životním stylu, která přináší mnoho detailů a problematikou hormonů a zdraví se zabývá do hloubky. Znamená to, že Jillian dovedla své čtenáře (svěřence) téměř k dokonalosti. Jenže co když se krůček před vrcholem zastavili? I na to modla fitness světa myslela a přišla s poslední knihou - Udělejte radikální řez.

Pokud chcete zhubnout posledních 5-10kg, nebo pokud toužíte po vyrýsovaných svalech, neváhejte, knihu si kupte a důkladně přečtěte. Jillian se už nezdržuje vysvětlováním základních principů zdravého životního stylu ani radami jak efektivně zhubnout. Jde rovnou na věc, tedy jak vás dostat do nejlepší formy vašeho života.

Celá kniha je rozdělena do čtyř částí. V úvodu vás Jillian patřičně namotivuje, seznámí vás se základními čísly, kterými se bude řídit váš příjem a výdej, a protáhne vás kondičním testem, abyste zjistili, zda vůbec můžete program absolvovat a navíc si porovnat své počáteční výsledky s koncovými po daných třiceti dnech. 

Druhá část se zabývá jídelníčkem. Abyste jedli maximálně tak, jak to vyhovuje vašemu tělu, zjistíte jaký jste metabolický typ. Díky tomu vám Jillian vysvětlí, které potraviny jsou pro vaše tělo nejlepší, které vám nevyhovují a na základě vašeho metabolického typu vám také přidělí jídelníček na celých třicet dní. Nemusíte se bát, že jídla nebudete znát. Ta, která jsou složitější na přípravu a jejich složení nevyplývá z popisu v jídelníčku, vám Jillian rozepsala na mnoha stranách věnovaných receptům.

Třetí část se věnuje pohybu. Jillian vám důkladně vysvětlí, které typy cvičení můžete využívat a jak vám nejlépe pomohou na vaší cestě za dokonalým tělem. Poté sama ta nejúčinnější cvičení zkombinuje do třicetidenního tréninkového plánu, který je velmi přehledný a stejně jako u jídel, i neznámé cviky jsou i s fotografiemi popsány na konci plánu.

Poslední část je jen takový doplněk, který pomůže všem, kteří už jsou na konci programu, ve skvělé formě, a mají před sebou nějakou důležitou událost, na které chtějí vypadat co nejlépe. Jedná se o další jídelníček, který už je pouze na týden a je určen pouze lidem ve výborné kondici, jejichž tělo může tento náročný týden zvládnout. Jillian vám ale slíbí, že po oněch sedmi dnech můžete vypadat tak jako ona na titulní stránce.

*****

Jak je zmíněno výše a mluví o tom i Jillian, kniha je určena pro lidi, kteří už potřebují zhubnout posledních pár kil. Přesto si z ní mohou mnoho užitečných informací odnést i všichni další čtenáři. Vytvořený jídelní a tréninkový plán společně s recepty a popisy cviků mohou být inspirací a zajímavým zpestřením zajetého režimu ostatních čtenářů, kteří se nechtějí pouštět do celého měsíčního programu. Navíc každá část knihy je uvozena přehledem základních faktů o efektivním hubnutí a v celé knížce najdete i vsuvky, které vám mají připomenout další důležité aspekty zdravého životního stylu, i když nejsou primárně řešeny v sestaveném měsíčním programu.

*****

Udělejte radikální řez je intenzivní, svého druhu jediný, 30denní program vytvořený k maximalizaci vašeho potenciálu tak, abyste rychleji dosáhli výrazných výsledků. To, co je na něm tak účinné, je můj přístup, který vás současně posiluje v následujících třech oblastech: 1. Mentální, 2. Nutriční, 3. Fyzické

*****

Vlastní hodnocení:
Tato kniha ani tento program si jiné hodnocení nemohly vysloužit. Kniha je napsaná přehledně a stručně, ale přitom každý dané pokyny pochopí. Program je promyšlený a dokonce rozdělený podle metabolických typů, takže věřte, že je co nejvíce přiblížen vašim osobním požadavkům. Díky velkému množství receptů si navíc svůj jídelníček obohatíte o mnoho chutných a zdravých jídel (vyzkoušeno), stejně tak vám do repertoáru cviků v posilovně přibudou nějaké nové, často zajímavě zkombinované, aby pracovalo celé vaše tělo. Sama jsem si v knize zopakovala mnoho pojmů a informací z předchozích Jillianinách knih, ale navíc jsem k tomu dostala i názornou ukázku v podobě jídelníčku a tréninkového plánu. Komu by se nelíbilo zaplatit pouze za cenu knížky a mít vše při ruce, místo aby musel chodit na schůzky s nutričním terapeutem a osobním trenérem? Stačí pozorně číst a používat selský rozum :) Jednu věc za vás ale Jillian neudělá, nezvedne zadek a nezačne ten váš život měnit. To musíte vy sami... A já jdu taky na to :)

Za poskytnutí recenzního výtisku velmi děkuji nakladatelství ANAG.
Knihu naleznete ZDE.

Posted in . Bookmark the permalink. RSS feed for this post.

One Response to RECENZE: Udělejte radikální řez - Jillian Michaels

  1. Ahoj, nominovala jsem tě v rámci Liebster Blog Award. Když se ti bude chtít, budu ráda, když odpovíš :) http://fototerarium.blogspot.cz/2014/09/tag-liebster-blog-awards.html

    OdpovědětVymazat

Předem děkuju za každý komentář :)

Search

Swedish Greys - a WordPress theme from Nordic Themepark. Converted by LiteThemes.com.